DJ A75

Archiv fotogalerie
2000 - 2019
FOTO ALBA MEGA ARCHIV

Mobirise Page Maker is a free and simple website builder - just drop site blocks to your page, add content and style it!

A75 na YouTube
2004 - 2020
VIDEO DJ SETY

Mobirise Site Creator offers a huge collection of 3500+ site blocks, templates and themes with thousands flexible options.

A75 na Mixcloudu
2013 - 2020
HUDBA K POSLECHU A KE STAŽENÍ

Mobirise Page Maker is a free and simple website builder - just drop site blocks to your page, add content and style it!

O projektu A75

1991

Začátek kariéry DJ-e

S deejayingem jsem začal někdy kolem roku 1991 v historicky první diskotéce v Rakovníku “Vinárně u krále Wladislawa” za což chci poděkovat kamarádu Daliborovi,který mě do toho dotáhl a přetrženou gumičku na gramofonu Tesla učil vyměňovat. Škola to byla báječná, nebylo nic jiného než vinyly a to ještě těch pár ve sbírce klubu. Nad vodou nás tenkráte drželi snad jen začínající kompilace Bravo Hits a Formule 1 jinak nevím, jestli by to nezanechalo duševní stopy. Byla to krásná doba, kdy poptávka po nočním mejdanu byla tak veliká, že klub měl vstupní dveře s okénkem a ochranka si vybírala koho z dlouhé fronty vůbec pustí dovnitř a koho ne.

1992 - 2000

Disco Gapa

Od roku 1992 jsem začal spolupracovat-hrát s Pepou Šajnerem v jeho pověstné diskotéce Gapa Čistá (na svou dobu největší klub ve středních Čechách). Díky Pepo ! Nasedlo se na vlak, v rukou dva kufry plné CD a jelo se z Rakovníka do Čisté. S plnými dvěma vagóny (později i vlastními autobusy) fanoušků se už cesta velmi často změnila v jeden obrovský mejdan. Všechny hudební styly a vyhlášené silvestrovské mejdany, při kterých se přes tisíc lidí nemohlo ani pohnout jsou věci na které nezapomenu. Kolem roku 1998 Gapa expandovala a vybudovala svůj další klub v Jesenici u Rakovníka. Soboty jsem alternoval na obou adresách. Po 8-mi leté skvělé spolupráci jsem přesedlal do více klubů,aby se hraní stalo trochu různorodějším.
Nicméně Gapa zůstala srdeční záležitostí a celou další dekádu jsem se tam pravidelně vracel několikrát za rok jako host. Ze všech těchto parties zůstane legendární ta s německým producentem Shaunem Bakerem, protože to byla Gapa už jako opravdová Ibiza. Ibiza na kraji malé vesnice poblíž Rakovníka.

2000 - 2009

Střední Čechy

V průběhu roku 2000 začínám hrát v Rakovnickém klubu legendárním rakovnickém klubu Cento (díky Aleši). Zároveň jsem se stal rezidentem dalších 3 klubů v celém středočeském kraji: Rùže Podbořany, Garage Rakovník a Sierra Hořovice. Kluby vznikaly jako po dešti a lidí za mixážním pultem bylo zoufale málo. Hrálo se kromě pátků a sobot často i v týdnu (úterý, středa, čtvrtek) a tak z koníčku začínal být full time job.
Pokud zůstal nějaký termín volný, hostoval jsem v dalších klubech (na doporučení). Např: MayDay Praha, Skippy Praha, Taure Rakovník, nebo Moskva Žatec … 

O projektu A75

2009 - 2014

Severní Čechy a Praha

Přichází další pozvání na DJ rezidenturu a další kluby, které mi přerostly k srdci. Jako zjev z jiného světa byl klub Ostrůvek Brandýs nad Labem. Diskotéka na ostrově přímo uprostřed Labe se dvěma stage a s neskutečnou partou personálu byl opravdový ráj (díky Luukyyy a Tomáši). Od roku 2009 jsme pravidelně mohli potkat v klubech: Gapa Čistá, Růže Podbořany, Maxim Kralovice, Ostrůvek Brandýs nad Labem, Laguna Kadaň, Lidový Dům Kbely Praha 9 (díky Pavle). Liďák ve Kbelích byl díky prostorám zvuku a světelnému parku opravdová bomba. Poprvé jsem tam pravidelně hrál na sound systému pro velké kapely a ten zážitek se nedá zapomenout.
Po dalších 5-ti letech několik podniků zaniklo a několik přežilo nebo vzniklo. Ochutnal jsem Lidový Dům Kadaň, U Hada Žatec a novou Lagunu Kadaň.

2011

Neprakta klub Most

Od roku 2011 jsem působil jako rezidentní DJ v legendárním Neprakta klubu v Mostě (díky Karle a Vláďo). Neskutečné narvané mejdany a lidé se srdcem na pravém místě jsou věci, na které se nikdy nezapomíná. Dvě patra zábavy a různých stylů hudby dávala celým severním Čechám to, po čem toužily. Postupem času jsme se dostali k pořádání vystoupení top interpretů tehdejší doby ať už z popu nebo EDM music. Jako první jsme začali dělat pravé trance párty s mezinárodními hosty z Austrálie, Velké Británie a dalších.

2011 - 2018

Severní Čechy

Zároveň od roku 2011 jsem dál pravidelně působil jako DJ (kromě Neprakta klubu) i v dalších klubech: White Rose Podbořany, zmodernizované HB klub Žatec (díky Štěpáne), Retro klub Louny (díky Honzo), nebo Lion Kovářská (kraj světa a drsná horalská zábava :)

Současnost

2017 - 2020

Nový Obzor Most

Dál působím v klubech, které přežili ekonomickou krizi dnešní doby a ve světě internetu a Spotify a YouTube dělám mejdany v klubech White Rose Podbořany, Retro City klub Louny a Nový Obzor Most. Nově vybudovaná multifunkční hudební aréna Nový Obzor mě zapojila i do nové pozice stage managera a co-promotéra nejrůznejších akcí a koncertů všech možných druhů hudby. S nástupem Corona virus krize a uzavřením kultury zakládám projekt Streamers Live CZ. Tohle seskupení profesionálních DJ připravuje, technicky zajišťuje a vysílá hudební livestreamy živě z nejrůznějších exkluzivních a netradičních lokalit po celé ČR.í 

2017 - 2021

Trancin´ podcast

Od roku 2017 jsem rozjel vlastní podcast TRANCIN´, plný novinek v trance a progressive hudbě. Na rozdíl od klasických podcasts je mixován ŽIVĚ a také živě streamován on-air na vlny ClubRádia.cz, stejně jako video livestream také na Facebook/ Youtube / Twitch.tv

od roku 2020

Streamers Live CZ

V roce 2020 v době pandemie Corona viru Covid-19 jsem založil DJ-ský projekt STREAMERS LIVE CZ, se kterým objíždíme zajímavá a netradiční místa v České Republice a vysíláme přímé přenosy DJských setů přímo k našim fanouškům domů. Do roku 2021 jsme se rozrostli na sedmi členný team nadšenců, který jezdí se svojí vlastní zvukovou, světelnou a video přenosovou technikou a hrozně ho to baví. Další informace na http://www.streamerslive.cz

© Copyright 2021 A75. All Rights Reserved.